Whatsapp
Tıkla Ara

Refleksoloji, bilhassa ayaklar, eller ve kulaklardaki refleks noktalarına basınç uygulanarak tıkanan enerji yollarının açılması ile noktaların bağlantılı olduğu organlardaki problemlerin giderilmesini hedefleyen bir tedavi şeklidir.
5000 sene öncesine kadar uzanan tarihi ile refleksoloji ilk olarak Çin’de görünüyor. Refleksoloji masajı, uzakdoğu kültürlerinde oluşmuş bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkıyor.

Refleksoloji uygulamasında sol ayak vücudun sol bölgesini ve sağ ayak ise vücudun sağ bölgesini temsil eder. Tedavi uygulanacağı zaman bu göz önünde bulundurulur.

Ayak refleksolojisi ayağımızdaki belirli noktalara yoğunlaşarak şikayetlerimizin azalması ve tedavi sürecimize destek olması açısından önemli bir tedavi şeklidir. Ayak masaj teknikleri dendiğinde akla ilk gelen ve en eski tedavi yöntemi olması ile yıllar içerisinde gelişmiş ve tedavinin etkinliğini artırmıştır. Enerjinin akışı ayak, el ve kulaklardaki doğru noktaların saptanması ve bu akışın ilgili organlara iletilmesi ile sağlanır.

Scroll Up